Telsiz Diş Tedavisinin Kısalmasını Sağlayan Teknik

Telsiz Diş Tedavisinin Kısalmasını Sağlayan Teknik

Ortodonti Tedavisinin Kısalmasını Sağlayan Yeni Teknik 

Diş teli tedavisinde yeni gelişmeler dikkat çekiyor Tellerin uzun süre dişlerde kalmasından şikayetçi olan kişiler için bu yenilikler yakından takip ediliyor.

Fastbraces Tekniği 

Ortodonti tedavisi için süre artık daha kısalıyor. Geliştirilen fastbraces tekniği ile  kişiye göre değişen şekilde 5 ile 12 ay arasında hızlı ve sorunsuz bir tedavi sağlanıyor. İşlem bitiminde çekinmeden gülümsemeniz mümkün hale geliyor. Özellikle dişlerdeki çapraşıklıkları düzeltmek adına geliştirilen Fastbraces tekniği, geleneksel tedaviye göre kıyaslandığında çok daha kısa sürede işlem tamamlanıyor. Geleneksel tedavide iki aşama ile iki yıl içerisinde işlem tamamlanıyor. Bunun birinci yılında ağızdaki kuron bölümleri aynı hizaya  gelirken ikinci senede diş kökünde düzelme oluyor. Diğer yandan yeni teknikte tedavinin başından bu yana kökle beraber düzelme hedefleniyor. Buna yönelik olarak da üçgen tasarımlı,  özel bir alaşımı olan, kare kesitli teller kullanılıyor. Böylece hem kök hem de kuron bölümü aynı anda düzelmeye başlıyor. Bu şekilde tedavi için yaklaşık 20 yıllık bir araştırma süreci geçirilmiş ve dişin doğal sürme hızına yakın bir  kuvvetle tedavide önemli aşamalar kat edilmiş.

 Dişlerin Düzelmesini Neler Etkiler

Yeni teknikteki iyileşme düzelme süreci de birçok etkene bağlı olarak değişebiliyor. Dişin kapanış şekli, genel yapısal özellikleri, kemik yapısı ve yoğunluk miktarı, dişlerdeki büyüme gelişim süreci ve hareket hızı gibi etkenler diş teli tedavisi süresi için belirleyici oluyor.

Yeni Tekniğin Öteki Avantajları

Hızlı ve güvenli bir tedavi imkanı fastbraces için en önemli avantajlardan.  Ayrıca süreye ek olarak dişlere uygun estetik diş teli kullanımı da mümkün oluyor. Bu teknik, tellerdeki esneklik sayesinde ağrı ve sızı riskini azaltıyor. Her yaştan hasta için kullanılabilmesi de diğer avantajı. Bir ortodonti uzmanına görünerek işleme başlanabiliyor.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?