Sosyal Sorumluluk Projeleri

Engelsiz Yarınlar

2013 yılının bir yaz akşamında memleketimde engelliler için uzun zamandır yaptığım bireysel çabaların yeterli olmadığını ve bu faaliyetleri nasıl arttıracağımızı düşünürken kendisini engellilere adayan ve aynı zamanda bir engelli annesi olan Songül Vural hanımefendi ile Engelsiz Yarınlar derneğini kurmaya karar verdik.

Engellilerin engellerini birer birer aşmak ve engelsiz bir yaşam oluşturabilmek için ENGELSİZ YARINLAR dedik. İyi de yaptık!!!

200 civarında dağıttığımız tekerlekli sandalye, mavi kapak kampanyamız, engellilerin sağlık taraması, ağız ve diş sağlığı taraması, engellilerimizin sünnet şöleni, engellilere tekerlekli sandalye alabilmek için düzenlediğimiz kermes, engelliler haftasında toplumda farkındalık arttırmak için yaptığımız “Engelsiz Yarınlar Yürüyüşü”, 5 engellimizi simit arabası projesiyle topluma kazandırdık…ve diğer projeler. 3 yıldır engelliler için yaptığımız her projede çalışıyorum ve çalışmaya da devam edeceğim.

Her geçen gün büyüyen ve bize gönül veren kocaman bir aileyiz artık Engelsiz Yarınlar Derneği olarak. Ufak bir sır benim için ama
sizinle paylaşayım; “Mutluluğun adresi bir başkası için yaptığınız iyilikte gizli”.

Sevgiyle kalın…

Dr. Burak Büyüktürk

 

BUY NOW