İmplant

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

İmplant Tedavisi

Diş implantları doğal diş kökünü taklit eden titanyumdam yapılmış vidalardır. Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerdeki diş eksikliğini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar, doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. Isırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek implant çevresinde kemik erimesini önlemektedir.Dental implantların kullanımı ile ağız doğal haline en yakın bir şekilde restore edilir. İmplantlar sayesinde eksik dişler komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmadan tedavi edilir. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır.

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant uygulaması genellikle muayenehane koşullarında ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Cerrahi işlem ile implantlar kemik içerisine yerleştirilir. Gerekli durumlarda dikiş atılır. İşlemden 1 hafta sonra operasyon sonrası konulan dikişler alınır. Kemik kalitesine göre genellikle 1.5 – 2 aylık bir bekleme süresi sonrası implantların üstüne protez yapımına başlanabilir.

İmplant Hangi Durumlarda Yapılır ?

İmplant uygulamaları diş sayısındaki eksikliği göre, Tek diş eksikliği, Birden fazla diş eksikliği ve Total diş eksikliği olarak üçe ayrılır.

Tek Diş Eksikliği

Tek diş eksikliğinde uygulanabilecek iki tedavi seçeneği vardır, ya geleneksel köprüyle ya da tek implantla o boşluk kapatılabilir. Köprü yapmak için dişsiz kısma komşu olan her iki dişinde kaplanması gerekmektedir. İmplant sayesinde diğer dişlere zarar vermeden eksik diş yerine konulabilmektedir. Bu sayede hem diğer dişlerin ömrü uzar hem de eksik dişin olduğu kısımdaki kemik kaybı önlenmiş olur.

Birden Fazla Diş Eksikliği

Bu durumda üç tedavi seçeneği vardır: Diş destekli köprüler, hareketli parsiyel protez ve implant destekli köprü. Böyle bir durumda hem yandaki dişlere zarar verilmemesi hem de kullanım konforu açısından implant destekli köprülerin üstünlüğü açıktır.

Total Diş Eksikliği

Bütün dişlerini kaybetmiş hastalara takıp çıkarılan protez yapmak yerine implantlar sayesinde daha konforlu protezler yapılabilmektedir. İmplantların sayısı protez tipini etkilemektedir. Az sayıda implant takıp çıkarılan protezlerin sabitlenmesinde yardımcıdır. İmplant sayısı arttırılarak doğal dişe benzer tamamen sabit dişler yapmak da mümkün olmaktadır.

Yeni Dişlerinizin Bakımı

İmplantların bakımı doğal dişlerin bakımı kadar önemlidir. Dişler düzenli olarak fırçalanmalı ve dişlerin arası mutlaka diş ipi ile temizlenmelidir. Eğer implantlarınıza ve ağzınıza iyi bakarsanız yıllar boyu huzurla gülebilir, yemek yiyebilir ve konuşabilirsiniz. İyi ağız hijyeni sadece implantlarınızı korumakla kalmaz aynı zamanda diş etlerinizin, kemiklerinizin ve kalan doğal dişlerinize korur.Ayrıca her 6 ayda bir hekim kontrolü yaptırmak herhangi bir sorun çıkmadan müdahale edilmesini de sağlar. Böylece dişleriniz herhangi bir sıkıntı yaşamadan uzun yıllar sağlıkla kullanabilirsiniz.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”nkb95t6azq” data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_button shortcode_id=”qnkz4edpt” button_target=”self” button_text_align=”center” button_style=”cmsmasters_but_shadow” button_font_family=”Open+Sans:300,300italic,400,400italic,600,600italic,700,700italic” button_font_weight=”normal” button_font_style=”normal” button_icon=”cmsmasters-icon-custom-21″ button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]HEMEN ÜCRETSİZ RANDEVÜ ALIN![/cmsmasters_button][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”h424z0nfsg” data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text animation_delay=”0″ shortcode_id=”8xa0bqfyv”]

Click here to change this text

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

BUY NOW