Florürlü Vernik Uygulaması Kaç Yaşında Yapılır?

Florürlü Vernik Uygulaması Kaç Yaşında Yapılır?

Florürlü Vernik Uygulaması Kaç Yaşında Yapılır?

Florürlü vernik uygulaması, ağız ve diş sağlığınızı korumak için önlem olarak yapılan uygulamalar arasındadır.
Ağız ve diş sağlığı en dikkat edilmesi gereken bölgelerin başında gelir. Bu alanda gelişen teknoloji ile beraber tedavi yöntemleri de büyük ilerleme göstermiştir. Düzenli dişçi ziyaretleri ile kontroller yapılmalı, herhangi bir sorun ortaya çıkmadan önüne geçmeye çalışmak gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde diş mine yapısı güçlendirilip, çürüğe karşı dirençli bir yapı oluşturarak, çürümelere karşı önlem amacıyla yapılır. Ağız ve diş yapınızın ihtiyacına göre belirli aralıklar ile yapılması gerekirken, yılda 2 defadan fazla yaptırılması çok başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Flörür Vernik Uygulaması Kimlere Yapılır?

Flörürlü vernik uygulaması, henüz yaş doldurulmadan bebeklik döneminden itibaren uygulanabilir. Diş çürükleri için yüksek risk taşıyan kişilerde bile çürük riskini %30-%40 azalttığı bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Bebeklik döneminde, biberon çürükleri olarak adlandırdığımız çürükleri engellemek amacıyla uygulanır. Beyaz lezyonlu çürük başlangıçlarında, ikincil derece çürüklerde, açığa çıkmış dış kökleri gibi bölgelerde uygulanır.

Flörür Vernik Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Flörür vernik, dış yüzeyine bir defa mahsus kullanılan fırçalar ile diş yüzeyine uygulanır. İnce bir tabaka halinde uygulanması yeterlidir. Uygulamaya başlamadan önce tükürük izolasyonu sağlanmalıdır ve diş yüzeyi tamamen kurumamalı, biraz nemli kalmalıdır. Uygulama sonrası vernik etkisiyle diş yüzeyinde bir süre sarılaşma görülebilir. Bu durum konusunda rahat olabilirsiniz, diş bir süre sonra kendi rengini yeniden alacaktır.

Florür Vernik Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulaması sırasında dişin dış yüzeyine uygulanan ince tabakanın bozulmadan kalması için, tedavi sonrasında bir süre bir şey yiyip içmemek gerekir. 2 saat kadar bekledikten sonra, sorun yaşamadan istediğiniz her şeyi tüketebilirsiniz. Tedavi günü yapıldığı gün boyunca dişler kesinlikle fırçalanmamalıdır.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?