Diş Teli Dudak Şeklini Değiştirir Mi?

Diş Teli Dudak Şeklini Değiştirir Mi?

Diş Teli Dudak Şeklini Değiştirir Mi?

Diş teli taktırmanın dudak şekli üzerinde olumsuz etkileri olduğuna dair yanlış bilgilere sahip kullanıcılarda tedaviden kaçabilmektedir.
Diş teli taktırmak, tedavi başlayana kadar birçok konuda kafasını karıştırır. Kulak dolma yanlış bilgiler ve tedirginlikler nedeniyle diş teli taktırmaktan çekinen çok kişi vardır. Oysa ki diş teli tedavisi diş yapınızı düzeltmek için çok önemli bir yere sahiptir. Bunun tam tersine dişlerinizin düzelmesini sağladığı için, dudak şeklinizde de daha güzel bir görüntü meydana getirecektir.

Diş Teli Dudak Şeklini Değiştirir mi?

Diş teli taktırma ve kullanma hakkında bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi de, tedavi süreci sonunda dudak şeklinde ortaya çıkabilecek şekil değişikliği ve bozulmasıdır. Diş teli uygulaması sırasında ve sonrasında tam tersi bir etkiyle dudak şeklinde, düzelen diş şekli ve yapısıyla birlikte dudak yapısında da olumlu yönde bir düzelme olacaktır. Diş teli uygulamasına ihtiyaç ortaya çıkana kadar çene yapınız da ortaya çıkan sorunlar ve değişimler, dudak şeklinizde bazı bozulmalara yol açabilir. Diş teli taktırmayı düşünürken yanlış bilgiler edinerek, bu önemli tedaviyi yaptırma konusunda kafa karışanların, bu konuyu çok iyi öğrenmesi gerekir ve kesinlikle bu yanlış bilgi ile tedaviden vazgeçilmemelidir. Bu tarz yanlış bilgilendirmeler ve düşünceler diş teli uygulamasının önüne geçen nedenlerdendir.

Diş Teli Uygulaması Ne Zaman Yapılmalıdır?

Diş telinin dudak şekli üzerinde olumsuz yönde bir değişikliğe yol açmaz, bu yanlış bilginin tam tersi daha doğal ve güzel bir görünüme sahip olmasını sağlar. Diş teli uygulaması için erken yaşlarda uygulanması gerektiği yanlış bilgisi de son yıllarda yapılan klinik araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Diş teli ayrıca, dişlerin birbiri üzerine gelen yerleri de düzelterek, bu sebeplerle ortaya çıkabilecek çürüklerinde önüne geçer.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?