Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü ;  Günümüzde en çok ilgi gören konulardan birisi de Hollywood yıldızlarının sahip olduğu dişler ve gülümsemedir. Tv ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ünlülerin gülüşüne sahip olmak isteyenler gün geçtikçe artıyor. İnsanlar hem sevdikleri ünlüye benzemek hem de daha etkileyici bir gülüşe sahip olmak için diş doktorlarına başvuruyor.

Peki bu gülüşün özellikleri nedir?

Bu gülüş düzgün sıralı ve simetrik beyaz dişler, belirgin ön dişler ve dudak simetrisi gibi özellikleri taşıyor. Diş estetiğinde birçok kural vardır. Dişlerin şekli yüz şekliniz, cinsiyetiniz, burun ve çene yapınız, dudak şekliniz ve karakter özelliklerinize göre belirleniyor. Örneğin sakin tavırlı bir yoga hocasına daha yuvarlak hatlı dişler yaparken, hırslı bir iş adamına daha köşeli ve sivri dişler yapılıyor.
Hollywood gülüşünde en belirgin şeylerden birisi ön dişlerin daha belirgin ve uzun olmasıdır. Özellikle bayanlarda ön iki dişin biraz uzun olması daha dinamik ve çekici bir gülüş sağlıyor. Diğer dişlerde alt dudağın eğimini takip edecek şekilde sıralanıyor.
Diş etlerinin görünüp görünmemesi de gülüş dinamiğini etkiliyor. Çok fazla görünen diş etlerinin gülüş estetiğini bozduğu düşünülerek dişeti görünümü azaltılıyor. Pembe estetik denilen bu yöntem dişlerin hem daha uzun görünmesine yardımcı oluyor hem de daha estetik bir görüntü sağlıyor.
Hollywood gülüşünün bir diğer özelliği de beyaz dişlerdir. Beyaz, temiz parlak dişler gülüş ışıltınızı arttırıyor. Diş beyazlatma teknikleriyle ya da porselen dişlerle bu beyazlığı elde etmek mümkün.
Gülüş estetiğinde dişler kadar dudak şekli de çok önemli. Çok ince dudaklar dişlerin çok fazla göz önüne çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden dudak dolgunluğunu arttırmak da gülüşünüzün etkisini arttıracaktır.
Hollywood gülüşüne kavuşmak ise bir hayal değil. Diş beyazlatma, seramik laminate veneerler-lumineers, pembe estetik yöntemleri ile kısa sürede hayalinizdeki dişlere kavuşabilirsiniz.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?