Lamina Veneer (Yaprak Porselen Dişler)

Laminate Veneer Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

 

porselen diş

Diş yüzeyi zamanla yıpranabilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple çoğu zaman çeşitli problemler oluşabilmektedir. Bu problemlerin en yaygın olanları diş yüzeyinde sararmalar, lekeler, kırıklar ve çatlaklar olmaktadır. Bu noktada devreye porselen laminalar girmektedir. Laminate veneer olarak da bilinen bu tedavi yukarıda sayılan tüm problemlerin çözümü için ideal bir tedavi yöntemidir. Bazı diş sararmaları temizleme yapılmasına rağmen düzelmeyen seviyededir. Bu gibi durumlarda laminate veneer uygulamasının tercih edilmesi yeniden sararma yapmayacak ve uzun seneler güvenle kullanılabilecek dişlere sahip olunacağı anlamına gelmektedir.

Lamina Veneer (Yaprak Porselen Dişler) Nasıl uygulanır?

Porselen diş tedavisi, yalnızca yüzeye uygulanan ve kişinin alışma sürecinde herhangi bir problem yaratmayan bir tedavi yöntemidir. Porselen laminaların uygulanması aşamasında ilk olarak dişler tedaviye hazırlanmalıdır. Hazırlanma aşamasında altta kalacak dişler temizlenmeli dişlerin yüzeyi bir miktar kesilmelidir. Törpüleme de denebilecek bu aşamada dişler porselenin kolay bir şekilde yapışması için özel olarak hazırlanmaktadır. Diş yüzeyi törpülendikten sonra geriye kalan tek şey dişler için özel olarak hazırlanmış olan porselen yaprak dişlerin yapıştırılmasıdır. Yapıştırma işlemi için özel malzemeler kullanıldığında düşme gibi bir problem söz konusu olmayacaktır.

Porselen laminalar kimler için uygundur?

Porselen laminalar diş yüzeyinde problem yaşayan herkes için uygundur. Gençlerde de uygulanabilen bu tedavi yöntemi diş yüzeyinde meydana gelmiş ve kişiye rahatsızlık veren her türlü problemin çözümünü sağlayacaktır. Ayrık ve kırık dişlerde buna dahildir. Kısacası lamine diş yalnızca sararmış dişler için değil birçok problem için öncü niteliğinde olan bir tedavi yöntemidir.

Yenilenen dişler ne kadar süre kullanılabilir?

Yenilenen dişlerin ne kadar süre kullanılacağı tamamen hastaya bağlıdır. Dişler iyi bir şekilde bakıldığında zarar görmeden uzun seneler rahatlıkla kullanılabilecektir. Bu dişlerde kullanılan malzeme porselen olduğundan yeniden sararma gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple gönül rahatlığı ile yaptırılan tedavilerden biri olmaktadır.

Tedavinin aşamaları nelerdir?

Tedavinin aşamaları ortalama 3 seans sürmektedir. İlk olarak hasta muayeneye alınmalı ve nasıl bir tedavi yöntemi uygulanacağına karar verilmelidir. Bu aşamadan sonra yapılması gereken tek şey diş yüzeyinin porselen kaplama için hazırlanması ve porselen dişlerin yüzeye yapıştırılmasıdır. Hazırlanma aşamasında diş yüzeyinin bir miktar kesilmesi hastalarda endişeye neden olmaktadır. Fakat yapıştırılan yeni porselen dişler hem daha sağlam hem de yeniden problem yaratmayacak malzemelerden yapıldığından bu tarz endişeler tamamen yersiz olmaktadır.

tedavi öncesi ve sonrası

 

Dr. Yasemin Budak Özgeçmişi İçin Tıklayın

ADRES VE TELEFONLAR

Adres: Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd. Vital Fulya Plaza No: 23 / 17 Şişli – İstanbul
Tel: 0212 230 30 70
Whatsapp & GSM: 0537 969 71 98

——————————

[cmsmasters_button shortcode_id=”b6h0di22xl” button_link=”https://dentbb.com/iletisim-2/” button_target=”self” button_text_align=”center” button_style=”cmsmasters_but_shadow” button_font_family=”Open+Sans:300,300italic,400,400italic,600,600italic,700,700italic” button_font_weight=”normal” button_font_style=”normal” button_icon=”cmsmasters-icon-custom-21″ button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]ÜCRETSİZ YAPRAK PORSELEN DİŞ RANDEVUSU ALIN![/cmsmasters_button]

BUY NOW