Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yirmilik dişler yirmili yaşlarda çıkan azı dişleridir. Ancak süt azılara göre daha dayanıksız ve sorunlu dişlerdir. Bu yüzden pek fazla kullanamadan çekilmeleri gerekir.
Yirmilik dişler zaten ilk çıktıkları zamanda oldukça ağrılı şekilde çıkarlar. Ağızın en dibinde çıkan dişler olduğu için oldukça büyüktürler. Genelde ağızda yer olmadığı için diş çıkarken zorlanır ve hatta yamuk şekilde, diğer dişleri sıkıştıracak şekilde çıkmaktadır. Bu durum ağrılı bir süreç yaşanır ve genelde dişi çekmek gerekir.

Yirmilik Diş Ağrısı

Yirmilik diş ağrısında ateş, baş ağrısı gibi etkenler diş ağrısına eşlik eder. Bu durum özellikle geceleri insanları çileden çıkaran sancılı bir süreçtir. Hatta baş ağrısı o kadar şiddetlidir ki genelde diş ağrısı ile değil, baş ağrısı şikayeti ile doktora gidilir. Çenede ağrı ya da tüm dişlerde sızı da yaşanmaktadır. Bu yüzden yirmilik diş ağrısı başka şeylerle karıştırılabilmektedir.
Dişler, kalp hastalıklarını tetiklemektedir. Bu yüzden diş ağrıları ihmal edilememelidir. Doktora gittiğiniz takdirde dişinizin durumu incelenecek ve gerekli olan dolgu, kanal tedavisi ya da çekim gibi tedaviler uygulanacaktır. Bu tedaviler gözünüzü korkutmasın, doğru şekilde yapıldıkları takdirde oldukça kolay olacaktır.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş hekimine gidene kadar ağrınızı bir nebze de olsa dindirmek sizi rahatlatacaktır. Yirmilik diş ağrısına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız, tipik diş ağrıları için uygulanan yöntemler yirmilik dişler için de uygulanmaktadır.
Diş ağrısı için en etkili yöntem karanfildir. Karanfil hem o bölgeyi uyuşturur hem de iltihaplara karşı etkili olduğu için bakterilerle savaşır. Kuru karanfili bir miktar çiğnedikten sonra ağrıyan dişinize koyabileceğiniz gibi pamuğa karanfil yağı dökerek onu da dişinize koyabilirsiniz. Bu yöntem diş ağrınızı oldukça hafifletecek ve sizi rahatlatacaktır. Ancak yine de en kısa sürede doktora gitmelisiniz. Çünkü bu yöntem geçicidir. Yirmilik diş sorunları için mutlaka diş hekiminizle görülmelisiniz.

Dr Burak Büyüktürk

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?