İmplant Protezinin Yerleştirilmesi

İmplant Protezinin Yerleştirilmesi

İmplant Protezinin Yerleştirilmesi

Diş implantı tedavisi kalıcı ve güvenilir tedavi yöntemlerinden biridir. Fakat buna rağmen kişilerde araştırma yapma ihtiyacı yaratmaktadır. Bunun sebebi implant tedavisinin kişide endişelere yol açmasıdır. Tedavi zorlu bile olsa en kaliteli yöntemlerden bir tanesi olduğu gerçeği değişmemektedir. İmplant tedavisi diğer tedavi yöntemlerine oranla uzun süreler güvenle kullanılacak dişlerin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. İmplant tedavisi ile ilgili en merak edilen konulardan biride protezdir. İmplant vidasının üzerine oturtulacak protezin doğal dişe ne kadar benzeyeceği ve implantın üzerine ne şekilde yerleştirileceği önemli soru işaretlerinden bir tanesi olmaktadır.
İmplant protezi, tedavinin sonuçlandığı noktadır. Çene kemiği ile uyum sağlamış olan implantın üst kısmına protez diş yerleştirilmekte ve tedavi tamamlanmaktadır. Bu gibi durumlarda implantın ne şekilde yerleştirileceği tedavinin yaptırıldığı sağlık kuruluşuna bağlıdır. Dent b&b implant tedavisi için en başarılı ve doğal görünümlü protezlerin kullanıldığı önemli bir sağlık kuruluşudur. Dr. Yasemin Budak eşliğinde yapılan implant tedavilerinin birçoğu başarılı olmakta ve müşteri memnuniyeti en iyi şekilde sağlanmaktadır.

Her implant protezi aynı mıdır?

Her diş implantı protezi kesinlikle aynı değildir. Bu noktada hangi protezin hasta için daha uygun olacağı tedaviyi gerçekleştiren diş hekimi tarafından belirlenmelidir. İmplant protezleri hasta tarafından çıkartılabilen veya çıkarılamayan olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu noktada hastanın istekleri kadar diş hekiminin tavsiyeleri de oldukça önemlidir. En doğru yöntem proteze hekimin karar vermesi ve o doğrultuda ilerlenmesidir. Bu gibi durumlarda doktora güvenmek oldukça önemlidir. Tedavi başarılı ile ilerliyor ise herhangi bir problem çıkmayacaktır. İmplant tedavi ile ilgili başarılı işler yapmış olan Dent b&b, hem doğal görünen hem de kolay kolay yıpranmayan implant protezleri ile ön plana çıkan sağlık kuruluşlarından bir tanesidir. Dr. Yasemin Budak tarafından yapılmış olan implantların başarılı olamama ihtimali oldukça düşüktür.

Hastaların kendi protezini seçmesi

Kişinin kendi protezini seçip seçemeyeceği en ilgi çeken sorulardan bir tanesidir. Fakat hastaların kendi protezlerini kendilerinin seçmesi mümkün değildir. Seçim mutlaka bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Hastanın durumuna en uygun implant protezi yalnızca tedaviyi gerçekleştiren diş hekimi tarafından seçilebilmektedir.

 

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?