İmplant Tedavisinde Fiyatlara Etki Eden Faktörler

İmplant Tedavisinde Fiyatlara Etki Eden Faktörler

İmplant Tedavisinde Fiyatlara Etki Eden Faktörler

İmplant, diş tedavileri denince akla gelen ilk tedavi yöntemlerden bir tanesidir. Bu tedavi yöntemi son dönemlerde çok daha ön plana çıkmış ve birçok kişi tarafından tercih edilebilir hale gelmiştir. Diş implantı tedavisinde amaç ağızda oluşan diş kayıplarında boşlukların doldurulmasıdır. Diş kayıpları çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Bunlardan en yaygın olanı diş çekimleridir. Diş çekimi sonrası belirli bir süre yaranın iyileşmesi beklenmeli ve iyileşme tamamlandıktan sonra implant tedavisine başvurulmalıdır. Dişin çekildiği alanın boş kalması ağız ve çene yapısında bozulmalara yol açabilmektedir. İmplant tedavisi ile ilgili en endişe yaratan nokta fiyatlardır. Fiyatlar diğer yöntemlere göre daha pahalı olsa da en etkili ve garanti diş tedavilerinden bir tanesidir. Bu noktada fiyatlara etki eden bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler aşağıdaki gibidir.

İmplantın modeli ve markası fiyatı etkiler mi?


Diş implantı tedavisinde implantın markası ve kalitesi fiyatlara etki edebilmektedir. Fakat sırf ucuz diye kalitesiz çene implantlarının kullanılmasına izin verilmemelidir. Kalitesiz ve ucuz implant vidaları çene kemiği ile uyum göstermeyecek ve bu sebeple tedavi başarısız olacaktır. İmplant vidaları ile ilgili oldukça fazla marka bulunmaktadır. Hangisinin kullanılacağı sağlık kuruluşuna göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan implant markasına daha sonra herhangi bir durumda yeniden başvurulması gerekebileceğinden bilinmeyen markalardan uzak durulmalıdır. Bu noktada dent b&b diş tedavileri merkezi en kaliteli implant markaları ile birlikte çalışmaktadır.

Hastanın implant tedavisine uygunluğunun fiyatlara etkisi

Hastanın çenesi ve boşluğun durumu fiyatlara etki edebilmektedir. Uzun süre tedaviyi erteleyen kişilerde çeşitli kemik problemleri görülecektir. Bu tarz hastalarda tedavi süresi uzayacak ve maliyet artacaktır.

Doğru diş hekimi ve sağlık kuruluşunun fiyatlara olan etkisi

Doğu diş hekimi ve sağlık kuruluşu seçimi fiyatlar açısından en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu noktada Dr. Yasemin Budak rehberliğinde yapılan implant tedavileri çok daha başarılı olmaktadır. Dr. Burak Büyüktürk işinde uzman diş hekimlerinden biridir ve dent b&b diş tedavileri merkezinde hizmet vermektedir. İşinde profesyonel olan kişiler ile çalışılması hem daha az para harcanmasına hem de çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?