Ne Tür Durumlarda İmplant Tedavisi Yapılmaz?

Ne Tür Durumlarda İmplant Tedavisi Yapılmaz?

Ne Tür Durumlarda İmplant Tedavisi Yapılmaz? İmplant tedavisine birçok kişi uygun olduğu gibi, bazı kişiler de bu tedavi için fiziksel veya ruhsal anlamda uygun olamayabilmektedir. Bu tedaviye uygun olan fakat tedavi süresi boyunca en fazla özel ilgi gerektiren hastaların başında diyabetik hastalık yaşayan kişiler gelmektedir. Bu sorunları yaşayan kişilerin tedaviye girmesinde herhangi bir sakınca veyahut da bir yan etki yoktur. Fakat bu tür kişilere de özel muayene yapılarak daha kontrollü bir hizmet verilmektedir.
İmplant tedavisi yaptırmayı düşünmekte olan diyabet hastaları kimi durumlarda bu tür tedavilere hazır olmayabilir ve bünyesi bu tedavileri kaldırmayabilmektedir. Bu tür durumlarda hastalık yaşayan kişiler kendi doktorundan hastalığı ve bünyesi hakkında bilgi aldıktan sonra İmplant’ı yapan diş hekimi Dr. Yasemin Budak gibi uzman hekimlerden de bilgi alınmalıdır. Bu işlemden sonra güvenli bir şekilde diş implantı gerçekleştirilmeye başlanır. Diyabet hastalığına ek olarak yoğun bir şekilde sigara kullanımı da kişilerin tedaviye girmesini engellemekte ve tedaviye girse bile sonrasında olumsuz sorunlar ile karşılaşmasına sebep olmaktadır. Yüksek miktarda sigara içen kişilerin, diğer kişilere oranla iyileşme süreci daha uzun sürmektedir.
Bu hastalıkların dışında kemiklerin gelişmemişliğin düşüklüğü veyahut da kişinin kemik metabolizmasının yavaş olması durumlarında Dr. Yasemin Budak gibi uzman diş hekimleri tarafından farklı çalışmalar uygulanmaktadır. Anlaşmalı olan doktorlar aracılığı ile kemikler için ölçüm yapılmalıdır. Ölçümler tamamlandıktan sonra ve kişi diş implantı için hazır olduğu takdirde tedavi süreci başlamaktadır.
İmplantın yapılabilmesinde en büyük sorunları yaşayan kişiler genellikle kalp rahatsızlığı olanlardır. Bu sorunları yaşayan hastalarda tedaviye başlanamamakta ve sadece bununla kalmayıp diğer cerrahi işlemleri de yaptıramamaktadırlar. Kişinin hangi hastalıklara uygun olup olmadığı dent b&b adlı kurumdan öğrenilebilmekte ve verilen bilgiler doğrultusunda implant gibi farklı cerrahi işlemler tercih edilebilmektedir. Birçok hasta bu tür durumlarda bulunduğu takdirde implant tedavisi yaptıramamakta ve diğer birçok cerrahi müdahalelerden mahrum kalmaktadırlar. Bunun için de tedavi öncesinde uzman kişiler tarafından bilgi alınmalıdır. İmplant tedavisini yaptırmayı düşünen kişiler ise Dent b&b adı ile müşterilerine hizmet vermekte olan kurumdan bilgi alabilir ve tedavi sürecini başlatabilir.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?