Gülüş Tasarımının Tanımı Ve Tedavi İçeriği

Gülüş Tasarımının Tanımı Ve Tedavi İçeriği

Gülüş Tasarımının Tanımı ve Tedavi İçeriği

Gülümsemek, hayata pozitif hava yaymak, hayatı paylaşmak insanın mutluluk kaynağını destekleyen davranışlardır. Gülümsemeyle asık surat arasındaki zıtlık, diyaloglardaki normal etkileşimi de önemli ölçüde etkiler. Dolayısıyla gülümseyen bir görünüm her zaman önemlidir. Elbette bunu önemli kılacak hususlardan biri de dişlerdir. Bu açıdan ne kadar sevgiyi paylaşmak isteseniz de, dişlerin çarpık ve sorunlu görünümü gülüş tasarımı ihtiyacını ortaya çıkaracaktır. Gülüş tasarımı bunu karşılamaya yönelik bilimsel çalışmaları kapsar. Bu süreçte zirkon kaplamalı dişler, beyazlatma işlemi, bonding, diş boylarının ve dişetinin düzeltilmesi ve dudak yapısının tedavisi gibi hususlar gülüş tasarımının geniş kapsamına girmektedir. Bu konuda uzman hekim tarafından ilk tanıma ve teşhis süreci başlatılır. Yani yüzün renginden diş yapısına kadar gerekli detaylar etüt edilir. Ayrıca erkek ve kadınların diş yapısındaki özgün nitelikler de bu incelemede ön planda tutulur.

Gülüş tasarımına dair sorunlar ve tedavi içeriği nedir?

Gülüş tasarımı sayesinde şu sorunlar ortadan kalkar: Diş rengi sorunu, dişeti formel bozuklukları, dizilişteki bozukluklar, yitirilmiş dişler, diş boylarındaki uyumsuz görüntüler, kırılmış ya da çatlamış dişler ve diş boşluğu problemleridir. Tedavi içeriği ise şunlardan oluşur: Pembe estetik, diş beyazlatma, bonding, ortodontik uygulamalar, dudak bozukluklarının giderilmesi, implant tedavisi, lamina porselenler, zirkonyum dişler ve porselen diş uygulamalarıdır.

Tedavi süreci nasıldır?

Sürecin uzunluğu tedavinin mahiyetine bağlıdır. Tedavi uzaması daha çok ortodontik tedavi gerektiğinde söz konusudur. Hasta ilk olarak tedavi hakkında bilgilendirilir. Tedavi için bir plan devreye konur. Sonrasında aşama halinde tedavi metodu uygulanarak bozukluklar giderildiği gibi güzel bir gülüş tasarımı sağlanır.

Dijital planlama:

Gülüş tasarımı içinde yer alan bir taslak çalışmasının hazırlanmasıdır. Çene ölçüleri alındıktan sonra alçı oluşturulur ve uygulama aşamasına geçilir. Bu süreçte hastanın fikirlerine göre düzeltmeler de yapılabilir.

Gülüş tasarımında dikkat edilen hususlar nelerdir?

Gülüş tasarımı ;  sıralamak gerekirse şunlardır: Cinsiyet, yüz hatları, dişeti formu, dudaklar, dişlerin yerleşim yapısı, dikey simetri, yatay duruş, gülüş çizgisi, embraşurlar, diş rengi ve diş oranlarıdır. Diş oranları 0.618 olup arkaya doğru gittikçe görünümde azalma olmalıdır. Dişetleri de önemli bir husus olup asimetrik görünüm, dişeti çekilmesi gibi durumlar menfi etki yaratır. Bu da dişeti ameliyatını gerektirebilir. Özetle, gülüş tasarımı bu tedavi süreçlerini içermekte olup başarı oranı ise yüksektir. Elbette bu süreçte hastanın doktor tavsiyelerine uyması önem taşımaktadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?