Vizajizm- gülüş tasarımında yeni bir akım

Vizajizm- gülüş tasarımında yeni bir akım

Herkesin hayali daha etkileyici, daha güzel dişlere ve gülümsemeye sahip olmak. Hiç kimse konuşurken ağzını elleriyle kapatmayı tercih etmez. Güvenle, içten, ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmak herkesin hakkı.
Günümüzde gülüş tasarımı adı altındaki diş tedavisi uygulamaları popüler hale gelmiştir. Gülüş tasarımının esas amacı sizin estetik açıdan ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçları sizin yüz yapınız, dudak yapınız, beklentileriniz, kişilik özellikleriniz, yaşam tarzınız gibi tamamen size ait olan özelliklere uyarlamaktır.
Önceki yıllarda, diş modeli belirlenirken cinsiyetiniz, yüz formunuz gibi faktörler dikkate alınırken, günümüzde bunlara ek karakter özellikleriniz, mesleğiniz, hobileriniz gibi sizi yansıtan başka faktörlere de dikkat edilmektedir. örneğin hırslı, tuttuğunu koparan bir iş adamıysanız daha keskin hatlı- köşeli dişler, sportif yapıdaysanız daha dinamik görüntü veren dişler yapılmaktadır.
Sizi karakterinizle birlikte bütün olarak ele alan bu sistem vizajizm olarak adlandırılmaktadır. Sonuçta tamamen sizi yansıtan dişlere sahip olmanız esas amacımız.
Tasarım iki aşamada yapılır. Öncelikle fotoğraflarınız üzerinden dijital tasarlama yapılır. Burada tasarım için üretilmiş software programlarından faydalanılır. Gerekli bilgiler programa girilir ve fotoğraf üzerinde çeşitli diş tasarımları oluşturulur. Dişlerin final şekli fotoğraf üzerinden değerlendirilir.
İkinci aşamada ise kişiden alınan diş modeli üzerinde karar verilen diş şekli geçici bir malzemeden hazırlanır (wax-up yöntemi) ve bu geçici dişler işlem başlamadan önce doğal dişler üzerine yerleştirilir (mock-up yöntemi). Bu sayede kişi dişlerin bitmiş halini kendi dişleri üzerinde görüp değerlendirme fırsatı bulur. Bu geçici dişler üzerinde gerekli düzenlemeler yapılır ve istenilen diş şekline karar verildikten sonra işlem başlatılır.
Bütün bu işlemlerde esas amaç tamamen kişiye özgü, onun isteklerini ve beklentilerini de karşılayan yepyeni bir gülüş formu oluşturmaktır.
Bol gülümsemeli günlerimizin olması dileğiyle…
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?