Diş implantlarıyla yanlış bilinenler

Diş implantlarıyla yanlış bilinenler

  • Diş imlantları kanser yapar mı?

Diş implantları titanyum alaşımından yapılan vidalardır. Titanyum vücutta güvenilir şekilde kullanılan bir metaldir. Steril ortamda, güvenilir firmalar tarafından üretilen implantların herhangi bir zararı yoktur.

 

  • İmplantları vücut kabul eder mi?

İmplantlar  genel sağlık durumu iyi olan hastaya, steril koşullar sağlanarak uygulanırsa ve sonrasında da hasta hijyen kurallarına uyarsa implantların kaybedilme oranı çok düşüktür.
Burada önemli noktalardan birisi de implantın kemikle kaynaşmasını sağlayan yüzey özellikleridir. Özel yüzey işlemleri uygulanmış implantlar kullanıldığında kısa dönemde de uzun dönemde de implant kaybedilme oranı çok düşüktür.

 

  • İmplant ağrılı bir işlem mi?

İmplant tedavisi lokal anestezi altında uygulanır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında ise ilk 24 saat içinde ağrı kesici ile geçebilecek derecede bir ağrı olabilir.

 

  • İmplant sadece genç hastalara mı uygulanır?

İmplant tedavisi için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. İmplant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış her yaş grubuna uygulanabilir. İleri yaşlarda genel sağlık durumunu etkileyen hastalıklar bizi kısıtlayabilir. Fakat mevcut hastalıklar (diabet, tansiyon, osteoporoz, kalp hastalıkları vb.) kontrol altında ise implant uygulamasında herhangi bir sakınca olmaz.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?