Diş Kaplama

Diş Kaplama

DİŞ KAPLAMA ÖNCESİ YAPILACAKLAR

Diş sağlığında kaplamaların yeri oldukça önemlidir. İnsan dişlerine her ne kadar iyi bakarsa da zaman içerisinde çeşitli problemler görülebilir. Diş kaplama diş estetiğinin en çok kullanılan yöntemidir. Bu yöntemde ilk olarak diş kaplamaya hazır hale getirilir. Bu işlemlere diş kaplama öncesi işlemler denmektedir.

Peki, nedir bu işlemler?

Diş kaplama bilindiği gibi destek bir dişin üzerine porselen veya başka bir kaplamanın geçirilmesi ile yapılır. Destek dişe kaplama yapmadan önce o dişin kaplamaya hazır olduğundan emin olmak gerekiyor. Bunun için de dişteki çürükler ve kırıklar temizlenmeli ve eğer defektler varsa bunlar için de gerekli tedaviler yapılmalıdır. Eğer varsa dolgular çıkarılmalı, enfekte olmuş dokular uzaklaştırılmalıdır. Böylece dişiniz kaplama için hazır hale gelmiş olur.

DİŞ KESİMİ ESNASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kaplama diş yaptırırken ikinci aşama diş kesimidir. Diş kesimi yapılırken dişin çevre dokularının canlılığının zarar görmemesi önemlidir. Diş kesimi kurallara uyulduğu takdirde dişin canlılığına zarar vermez. Önemli olan diş kesiminin diş dokusunun yapısına uygun olarak yapılmasıdır. Diş kesimi lokal anestezi ile yapılır ve bu nedenle herhangi bir ağrı duyulmaz.

KAPLAMA DİŞ VE İMPLANT FARKI

İmplant eksik diş yerine yeni bir yapay diş koyma işlemi iken; kaplama diş ağızda olan fakat işlevini yeterince yerine getiremeyen bir dişin, gerekli işlemlerden geçtikten sonra üzerinin sağlam bir madde ile kaplanması işlemidir. Kaplama dişler ömür boyu kullanılmaz. Her kaplama diş belli bir süre sonra yeni protezler ile değiştirilmelidir. Çünkü dişlerin yapıları gereği belli bir ömürleri bulunur.

KAPLAMA YAPTIRABİLECEK KİŞİLER KİMLERDİR

Kaplama diş yaptıracaklar dişlerinde çeşitli renklenmeler, çürükler ve restorasyonlar bulunan kimselerdir. Çürük ve restorasyonların boyutu çok fazla olabilir. Bu durumda yapılması gereken işlem krondur. Eğer ağızda eksik dişler de varsa bu durumda kron-köprü işlemi de yapılabilir. Bu sayede dişlerin dışarıdan bakıldığında estetik açıdan daha iyi görünmesi sağlanmış olur. Eksik dişler bilindiği üzere insanın yüz çehresini olumsuz yönde tamamen değiştirebilir. Bu nedenle eksik dişlerin tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Eksik dişler yerine yapılacak protez köprüler dişlerin fonksiyonlarının iyileşmesine katkıda bulunacaktır. Diğer dişlerin zaman içerisinde hasar görmesi de böylece engellenmiş olur.

ADRES VE TELEFONLAR

Adres: Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd. Vital Fulya Plaza No: 23 / 17 Şişli – İstanbul
Tel: 0212 230 30 70
Whatsapp & GSM: 0537 969 71 98

——————————

[cmsmasters_button shortcode_id=”b6h0di22xl” button_link=”https://dentbb.com/iletisim-2/” button_target=”self” button_text_align=”center” button_style=”cmsmasters_but_shadow” button_font_family=”Open+Sans:300,300italic,400,400italic,600,600italic,700,700italic” button_font_weight=”normal” button_font_style=”normal” button_icon=”cmsmasters-icon-custom-21″ button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]ÜCRETSİZ DİŞ KAPLAMA RANDEVUSU ALIN![/cmsmasters_button]

BUY NOW