Avcılar Ortodontist

Home / Avcılar Ortodontist

Avcılar Ortodonti Kliniği Dent B&B

Avcılar ortodontist klinikleri sizin yaşam standartlarınızı artırmak ve eski diş sağlığına kavuşmanızı sağlamak için alanında uzman doktorları ile hizmet vermektedir. Siz de kendinize en uygun kliniği seçerek tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

Avcılar ortodonti kliniği ile sizde dişlerinizdeki çarpıkları ve eyiklikleri düzelttirebilirsiniz. Kliniğimiz Avcılar merkez konumdadır ve toplu taşıma alanlarına yakındır.

Doktorlarımız sektörde 10 senelik tecrübeye sahip işinde uzmandırlar.

Ortodonti Nedir?

Beşiktaş Ortodontist

Ortodonti aslında Yunanca’dan gelmektedir. Ortho düzgün anlamına, odons ise diş anlamına gelmektedir. Ortodonti nedir sorusunun cevabına gelecek olursak kısaca çarpık ya da yamuk dişlerin düzeltilmesi ve çene kemiği ile dişlerin doğru bir şekilde yerleşmesi anlamına gelmektedir. Çene ve yüz bölgesinde ki bozuklukların teşhisi ve tedavisi ortodonti biliminin inceleme alanına girmektedir.

Yüz bölgesi vücudumuzun en önemli kısmı olduğu için bakımı oldukça önemlidir. İnsanlar diş sağlığını ve bakımını önemsiz gibi görse de durum öyle değildir. Diş hastalıklarını beraberinde pek çok hastalığı da getirebilir

Dişlerdeki Çarpıklıkların Nedenleri

Diş çarpıklığı, çoğu zaman kötü bir görüntüye sebep olmasının yanında insanların konuşmasını etkileyebilmektedir. Bu durumdan kurtulmak için ortodontik bir tedavi süreci geçirilmesi gerekir. Dişlerde görülen çarpıklığın nedenleri arasında aşağıdaki durumlar yer alabilir.

  • Bu nedenlerin en başında genetik unsurlar yer almaktadır. Çene boyutu ve dişlerin genişliği çene gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durum solunum yollarını etkilemektedir ve ilerleyen süreçte ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilir.
  • Dişlerde görülen çarpıklığın bir diğer nedeni süt dişlerinin zamanından önce çekilmesidir. Süt dişleri alttan gelecek olan kalıcı dişlerin yerini doldurarak çarpıklığı önlerler. Zamanından önce çekilen süt dişleri kalıcı dişlerin çıkma yönünü değiştirir ya da diş hiç çıkmayabilir.
  • Süt dişlerinde görüle çürükler çarpıklığın bir diğer sebebidir. Bu çürükler zamanında tedavi edilmezse çürüyen diş kadar boşluğa kayarak çarpıklaşır.

Diş Çarpıklığı Tedavisi

Diş çarpıklığı tedavisi, ortodonti alanının içerisinde yer almaktadır. Alanında uzman doktorların koyduğu teşhis ile uygulanacak tedavi yolu izlenir. Diş çarpıklığı tedavisinin en sık uygulanan ve en bilinen yolu diş teli takmaktır. Bu yöntem ilk başlarda çok acı verici ve hasta açısından zor olabilir. Geliştirilen son yöntemler arasında şeffaf aparey yöntemi yer almaktadır. Diş teli takmak istemeyen hastalar için şeffaf

Avcılar ilçesi

Büyüyen Avcılar..
Av hayvanlarının bulunduğu sonbaharda özellikle kuzeyden gelen bıldırcın sürüleri çok sayıda avcının ilgisini çekmiştir. 1970 yılından sonra Avcılar çok hararetli bir dönem geçirir. İstanbul da başlayan istimlak olayı ile insanlar bu bölgeye akın etmeye başlamıştır. Bu bölgede çok hızlı bir nüfus artışı görülmüştür. Kısa zamanda köylüler ellerindeki tarlaları emlakçılar tarafından parselleterek satmışlardır. Satılan arsalar üzerinde konutlar yapılmaya başlanmış, yeni yeni mahalleler oluşmuş ve Avcılar çok geniş bir alana yayılmıştır.

Avcılar’da sanayi de hızla gelişip büyüdü. Çok sayıda sanayi kuruluşları oluştu. Ambarlının batısında yakıt dolum tesisleri, elektrik üreten termik santrali vardır. Firuzköy yolu’nun sağında ve solunda sanayi tesisleri bulunmaktadır. Avcılar ilçesinin E-5 Kara yolu üzerinde bulunması, ilçeye büyük hareket kazandırmıştır. E-5 Karayolu’nun sağında, büyük bir alana yayılan İstanbul Üniversitesi Avcılar’ın kültürel ve ekonomik açıdan gelişmesini sağlamıştır. Avcılar İlçesinde 10 mahalle bulunmaktadır. 10 mahallemizde 3’ü kapalı semt pazarı olmak üzere toplam 12 pazar kurulmaktadır.

İlçemizin E-5 Karayolu ve TEM otoyolu ile yan yolları haricinde 2015 yılı itibariyle, 5 bulvar, 117 cadde ve 1685 sokağı bulunmaktadır.

Avcılar 10 mahalleden oluşmaktadır

1. Avcılar Merkez Mahallesi
2. Ambarlı Mahallesi
3. Cihangir Mahallesi
4. Gümüşpala Mahallesi
5. Denizköşkler Mahallesi
6. Üniversite Mahallesi
7. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi
8. Firuzköy Mahallesi
9. Tahtakale Mahallesi
10. Yeşilkent Mahallesi

Ekonomik durumu :
Avcılar ilçemizde, sanayi tesislerinin gelişmesiyle balıkçılık, bağcılık ve tarım tarihe karışmış bunların yerini sanayi, ticaret ve eğlence-dinlenme almıştır. Avcılar’da başta madeni eşya, dokuma, giyim eşyası olmak üzere irili ufaklı 250’den fazla sanayi tesisi faaliyettedir. Buna göre nüfusun %40’ından fazlasını işçiler, %10’unu bölge esnafı ve küçük çapta memur kesimi oluşturmaktadır..

Sağlık durumu :
1 Devlet Hastanesi ile her mahallemizde Aile Sağlık Merkezleri bulunmaktadır. İlçenin çeşitli yerlerinde çok sayıda büyük özel hastaneler ve tıp merkezleri açılmıştır. Bunlar ilçede yaşayan insanların sağlık ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamaktadır.

Kültür durumu :
Avcılar İlçemizde bir çok Eğitim-Öğretim kurumları vardır. Bu kurumların içinde, İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü ve Gelişim Üniversitesi büyük öneme sahiptir. İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsünde; Mühendislik, Veterinerlik, İşletme Fakülteleri, Teknik Bilimler Yüksek Okulu, Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bulunmaktadır. Her türlü sosyal faaliyetlerin düzenlendiği Barış MANÇO Kültür Merkezimiz de ve Kent Merkezlerinde ücretsiz kurslar verilerek, çeşitli etkinlikler gösterime sunulmaktadır.

Sosyal durumu :
Avcılar İlçemiz yakın zamana kadar sosyal yönden fazla zengin değildi. Nüfus artışı beraberinde, bölgeye çeşitli sosyal tesislerin kurulmasına olanak sağlamıştır. İstanbul Üniversitesi kampüsünün buraya taşınması ile Avcılar’a yeni bir hareketlilik ve canlılık gelmiştir ve bölgedeki sosyal hayatı önemli ölçüde zenginleştirmiştir. Ambarlı sahil şeridinde çok sayıda kafeterya, eğlence merkezleri, balık restorantları vb. yerler bulunmaktadır.

TELEFONLAR

Tel: 0212 230 30 70
Whatsapp & GSM: 0537 969 71 98