Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Zirkonyum diş kaplama bir seramik türü ile dişleri kaplanması ve ortaya son derece dayanıklı ve doğal dişlerin çıkarılması işlemidir. Bu işlemler sırasında ne gibi aşamalardan geçildiği ve neden bu kaplama türünün tercih edilmesi gerektiği gibi soruların cevaplarını da yazımızda bulabileceksiniz.

Nasıl Uygulanır?

Uygulanmasına karar verilmiş ise bu durumda ilk olarak dişlerin 3 boyutlu olarak görüntüsü alınmaktadır. Ardından da nereye bu uygulamanın yapılacağına karar verilmekte ve daha sonra da ölçü alma işlemlerine girişilmektedir. Ölçü alındıktan sonra da bilgisayar ile çizimler yapılmakta ve ortaya dayanıklı dişlerin çıkması sağlanmaktadır. Ardından da uygulamaya geçmeden evvel yamuk dişlerde törpüleme gerçekleştirilmekte ve çok daha estetik bir görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır.

Avantajları

Zirkonyum Diş Kaplama ; Bu uygulamanın birçok avantajı bulunmaktadır. En büyük avantajlarından birisi hiç şüphesiz vücuda uyumlu bir malzeme olmasından kaynaklanmaktadır. Öyle ki kemik yapılarında bulunan dokular ile uyumlu olan bu malzeme vücutta herhangi bir tepkinin oluşmasına da neden olmamaktadır. İşte bu sebeple sizler de rahatlıkla bu ürünü tercih edebilir ve kullanabilirsiniz.
Bunun yanı sıra dişlerin sürekli beyaz kalması ve metal görünümünde olmaması doğallığı daha da perçinlemektedir. Ayrıca dayanıklı da olması bir ömür boyunca sağlıklı bir şekilde kullanılmasına da olanak tanımaktadır. Bir diğer özellik ise ışığı yansıtmasında ortaya çıkmaktadır ki bu sayede de dişleriniz daha doğal görünmekte ve metal görünümü belli olmamaktadır.

Fiyatları

Ülkemizde uygulanabilen bu yöntemde diş başına ücret alınmaktadır ve bir dişe zirkonyum kaplama yaptırmak için yaklaşık olarak 800 ile 1000 TL arasında bir rakamı gözden çıkarmak gerekmektedir. Bu fiyatların altında veya üstünde olan rakamlar ile karşılaşabilmek mümkündür. Ancak gerek diş hekiminin gerekse de kullanılan malzemenin kalitesini de ihmal etmemek gerekmektedir.
Eğer sizler de zirkonyum diş kaplama nedir sorusunun cevabını netleştirdiyseniz bu durumda rahatlıkla kararınızı verebilirsiniz. Umarız ki sağlıklı günler her zaman sizlerle birlikte olsun.

Dr. Burak Büyüktürk