Şişli Ortodontist

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Şişli Ortodontist Kliniği

Pembe Diş TeliAğız ve diş sağlığı insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bunun için Şişli ortodonti merkezleri yardımı ile eski ağız ve diş sağlığınıza kavuşmanız mümkündür. Yapmanız gereken tek şey Şişli ortodonti klinikleri ve uzman doktorlara giderek muayene yaptırmak olacaktır. Doktorunuz sorunun nedenini ve sabit ya da hareketli tedavi yöntemlerinden hangisinin kullanılacağı ile ilgili bilgiyi size verecektir. Tedavi aşamasında Şişli ortodonti klinikleri ve doktorlar ile daima iletişim halinde olmanız ve tedavi sürecini aksatmamanız gerekmektedir.

Şişli ortodonti size en iyi imkânları sunmaktadır. Dişlerinizde meydana gelen bu rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için size en yakın Şişli ortodonti kliniğine giderek muayene olabilirsiniz.

 

Ortodontik Tedavi Yöntemleri

Ağız ve diş sağlığının bozulması durumunda hastaya ortodontik tedavi uygulanmaktadır. Ortodontik tedaviler ağız ya da dişlerde bulunan rahatsızlığın türüne ve seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

Ortodontik tedavi yöntemleri arasında sıklıkla kullanılan iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi kişilerin kendileri tarafından rahatlıkla çıkarılıp takılabilen aygıtlar, ikincisi ise doktorlar tarafından takılan ve kişilerin müdahale edemediği sabit aygıtlardır.

Tedavi aşamasına geçmeden önce hastanın alt ve üst dişlerinin ölçüsünün alınması ve röntgenin çekilmesi gerekmektedir. Böylece sorunun tam olarak ne olduğu ve hangi tedavinin uygulanacağı daha iyi anlaşılacaktır.

Sabit Ortodontik Tedavi

Sabit ortodontik tedavi yöntemi uygulanırken kullanılan materyaller probleme göre değişiklik göstermektedir. Fakat bu aygıtlar genelde diş üzerine takılan braketler ve bu braketleri birbirine bağlayan diş teli değimiz ark tellerinden oluşmaktadır. Bu malzemeler kullanılarak dişlerde basınç uygulanması sağlanır. Bu basınç dişlerin düzgün konumlanması için gereklidir.

Tedavinin amacına ulaşabilmesi için takılan braketlerin düzenli olarak doktor kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Doktor tarafından takılan braketlerin dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Hareketli Ortodontik Tedavi

Hareketli ortodontik tedavi yöntemi uygulanırken hastanın kendinin çıkarıp takabileceği ve rahatlıkla kullanabileceği materyaller kullanılır. Bu materyaller genelde, çene darlığı yaşayan bireylerde çenenin genişletilmesinde, zararlı alışkanlıkların önüne geçilmesinde ya da basit diş hareketlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılır.

ADRES VE TELEFONLAR

Adres: Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd. Vital Fulya Plaza No: 23 / 17 Şişli – İstanbul
Tel: 0212 230 30 70
Whatsapp & GSM: 0537 969 71 98

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”jfnahge0c6″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text shortcode_id=”9x73ny77oo” animation_delay=”0″]

Konum

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_width=”boxed” data_padding_left=”3″ data_padding_right=”3″ data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_bg_position=”top center” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_size=”cover” data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_padding_top=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_shortcode_id=”jfwf81s70o”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_button shortcode_id=”4s4ff4nynj” button_link=”https://dentbb.com/iletisim-2/” button_target=”self” button_text_align=”center” button_style=”cmsmasters_but_shadow” button_font_family=”Open+Sans:300,300italic,400,400italic,600,600italic,700,700italic” button_font_weight=”bold” button_font_style=”normal” button_icon=”cmsmasters-icon-custom-21″ button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]HEMEN ÜCRETSİZ RANDEVÜ ALIN![/cmsmasters_button][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

BUY NOW