Kategori: DentaBlog

Anasayfa » DentaBlog
Diş Teli Tedavisi Hakkında Herşey
Yazı

Diş Teli Tedavisi Hakkında Herşey

Diş Teli Tedavisi Diş telleri tedavisi (ortodonti) hakkında sizlere bilgi sunmak istiyoruz … Diş teli tedavisi çarpık dişlerinizin metal braketler yardımı ile düzeltilmesine verilen genel tedavi ismidir. Diğer bir adıda ortodonti tedavisidir.

24 Ocak 201825 Ocak 2018by
Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?
Yazı

Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

Diş Teli Çeşitleri Nelerdir? Diş teli çeşitleri eskisi gibi tek tip değil, çeşit çeşittir. En yaygın kullanılan ve aşina olunan metal braketlerdir. Ancak porselen ve linguel braketler de mevcuttur. Bu çeşitlere geçmeden önce braketi tanımlamak gerekirse, diş telini dişe sabitleyen parçadır. Metal Braketler Ortodonti tedavisinde en eski ve en etkili olan en çok kullanılan ve en...

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Yazı

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? En dayanılmaz ağrılar denilince akla ilk gelenlerden biri muhakkak ki diş ağrısı olur. Diş ağrısının pek çok çeşidi vardır. Bunlar arasında yirmilik diş ağrısı, çürük diş ağrısı, diş eti ağrısı ya da dişte sızlama gibi çeşitler sayılabilir. Aslında diş ağrısı için yapılacak en etkili şey ağrının kaynağını bularak, buna göre tedavi uygulamaktır....

Diş Ağrısının Nedenleri
Yazı

Diş Ağrısının Nedenleri

Diş Ağrısının Nedenleri Çocuklara yaşlılara kadar herkesin yaşadığı ortak sorunlardan biri diş ağrısı şikayetidir. Kişiye göre, yaşa göre, dişin yapısına ve dişteki soruna göre bu ağrıların pek çok nedeni bulunmaktadır. Dişlerde oluşan çürük, aşınmalar, iltihaplar gibi etkenler diş ağrısı nedenlerinde başı çekmektedir. Ancak diş ağrısını tetikleyen başka sebepler de vardır.

Diş Kaplama Fiyatları
Yazı

Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları Sizlere bu yazımızda diş kaplama fiyatları hakkında bilgiler sunacağız. Bu sayede hangi diş kaplamasının ne kadar fiyatla yapıldığını öğrenebilecek ve bütçenize uygun olup olmadığına da karar verebileceksiniz. İşte bunun için yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye etmekteyiz.

2018 Porselen Diş Fiyatları
Yazı

2018 Porselen Diş Fiyatları

2018 Porselen Diş Fiyatları ; Diş problemleri yaşayanlar ve bu sebeple de düzgün bir şekilde gülümseyemeyenler için porselen diş fiyatlarıbir hayli önem arz etmektedir. Bu kapsamda baştan söylemek gerekir ki her bütçeye uygun fiyatlar bulabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle illere göre değişiklik arz eden bu fiyatlar diş hekiminin tecrübesine ve malzemelerin kalitesine göre de değişiklik arz etmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?
Yazı

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Zirkonyum diş kaplama bir seramik türü ile dişleri kaplanması ve ortaya son derece dayanıklı ve doğal dişlerin çıkarılması işlemidir. Bu işlemler sırasında ne gibi aşamalardan geçildiği ve neden bu kaplama türünün tercih edilmesi gerektiği gibi soruların cevaplarını da yazımızda bulabileceksiniz.

Diş Ağrısı Neden Olur?
Yazı

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş Ağrısı Neden Olur? Zaman zaman herkesi bir diş ağrısı yakalayabilir. Bu durumda ilk akla gelen soru “durduk yere bu diş neden ağrıyor” olur. Ancak durduk yere değildir. Her diş ağrısının bir sebebi vardır. Soğuk gıdalara hassasiyet, diş fırçalarken sızlama, dişteki zonklama ya da çenedeki ağrı hepsinin tıpta bir karşılığı vardır. Peki dişler neden ağrır, beraber bakalım....

Hollywood Gülüşü
Yazı

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü ;  Günümüzde en çok ilgi gören konulardan birisi de Hollywood yıldızlarının sahip olduğu dişler ve gülümsemedir. Tv ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ünlülerin gülüşüne sahip olmak isteyenler gün geçtikçe artıyor. İnsanlar hem sevdikleri ünlüye benzemek hem de daha etkileyici bir gülüşe sahip olmak için diş doktorlarına başvuruyor.

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi
Yazı

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi ; 17-25 yaş aralığında çıkan üçüncü azı dişleri olan yirmilik dişler, genellikle tam olarak çıkamamaktadır. Tem ve sağlam olarak çıkabilen dişler açısından sorun yoktur ve kullanılabilir. ancak damağı yararak çıkmayan, diğer dişlere baskı uygulayan, yamuk çıktığı için bir kısmı içeride kalan dişlerin çekilmesi gerekir. Bu dişlerin çekilmesi ise çene cerrahisi tarafından yapılmaktadır.