Kategori: DentaBlog

Anasayfa » DentaBlog
Hollywood Gülüşü
Yazı

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü ;  Günümüzde en çok ilgi gören konulardan birisi de Hollywood yıldızlarının sahip olduğu dişler ve gülümsemedir. Tv ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ünlülerin gülüşüne sahip olmak isteyenler gün geçtikçe artıyor. İnsanlar hem sevdikleri ünlüye benzemek hem de daha etkileyici bir gülüşe sahip olmak için diş doktorlarına başvuruyor.

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi
Yazı

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi ; 17-25 yaş aralığında çıkan üçüncü azı dişleri olan yirmilik dişler, genellikle tam olarak çıkamamaktadır. Tem ve sağlam olarak çıkabilen dişler açısından sorun yoktur ve kullanılabilir. ancak damağı yararak çıkmayan, diğer dişlere baskı uygulayan, yamuk çıktığı için bir kısmı içeride kalan dişlerin çekilmesi gerekir. Bu dişlerin çekilmesi ise çene cerrahisi tarafından yapılmaktadır.

Diş Teli Fiyatları
Yazı

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları ; Daha estetik dişler, daha güzel gülüşler isteyenler için diş teli taktırmak bir ihtiyaçtır. Genellikle küçük yaşlarda tel taktırılması desteklense de her yaşta tel kullanılması mümkündür. bu sayede herkes daha güzel dişlere sahip olarak, öz güvenini daha da arttırmış olacak. Ancak diş teli taktırmak hem masraflı hem de zahmetli bir iş olduğundan çoğu kişi...

Diş Kaplama Çeşitleri
Yazı

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş Kaplama Çeşitleri ; Diş problemleri yaşayan kimseler için diş kaplama çeşitleri hakkında kısa ve öz bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu yazımız sayesinde sizler de hangi diş kaplama seçeneğini tercih etmeniz gerektiğine rahatlıkla karar verebileceksiniz. O halde buyurun bu çeşitleri beraberce inceleyelim.

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Yazı

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Yirmilik dişler yirmili yaşlarda çıkan azı dişleridir. Ancak süt azılara göre daha dayanıksız ve sorunlu dişlerdir. Bu yüzden pek fazla kullanamadan çekilmeleri gerekir.

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Yazı

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Yirmili yaşlarda çıkması nedeniyle yirmilik diş olarak adlandırılan arka dişler, görünürde diğer dişlerle aynı iken, yapısı itibariyle daha dayanıksız olan dişlerdir. Bu dişlerin çıkış süreci de çıktıktan sonra kullanılması da oldukça sorunludur. Çünkü bu dişler çıkarken diğer dişleri sıkıştırabilir, yamuk çıkabilir, hatta gömük kalabilir. Tüm bunlar ise diş ağrısı anlamına gelmektedir. Düzgün...

Ortodontinin Önemi ve Tedavi Sürecleri Nelerdir?
Yazı

Ortodontinin Önemi ve Tedavi Sürecleri Nelerdir?

Ortodontinin Önemi ve Tedavi Sürecleri Nelerdir? Ortodonti bilimsel açıdan dişlerin kemiksel yapıya uygun bir zeminde yerleşik olmasına çalışılması ve varsa sorunlu çarpık dişlerin düzeltilmesidir. Yeni tıbbi teknolojiler sayesinde ortodontide yaş sınırı da ortadan kalkmıştır. Elbette bunun için iyi bir ortodontiste başvurmak gerekir. Ortodondistler Diş Hekimliği Fakültesi sonrası 6 yıla varan bir uzmanlık eğitiminden geçer. Zira...

Ortodonti Nedir?
Yazı

Ortodonti Nedir?

Ortodonti nedir ? Diş Hekimliği’nin bir dalı olan ortodonti, diş ve çene iskeletinde oluşan problemlerle ilgilenen uzmanlık alanıdır. Ortodonti, ilgili olduğu alan için teşhis, tedavi ve önleme çalışmalarının tümünde yer alır.

Ortodonti Süreci
Yazı

Ortodonti Süreci

Ortodonti Süreci ; Ortodonti, bir diş hekimliği branşıdır. Herkeste bulunan baş ve boyun bölgesinde görülen dişsel ve iskeletsel sorunların teşhisinde, bu sorunların düzeltilmesinde ve önlenmesinde kullanılan bir bölümdür.

Gülüş Tasarımının Tanımı Ve Tedavi İçeriği
Yazı

Gülüş Tasarımının Tanımı Ve Tedavi İçeriği

Gülüş Tasarımının Tanımı ve Tedavi İçeriği Gülümsemek, hayata pozitif hava yaymak, hayatı paylaşmak insanın mutluluk kaynağını destekleyen davranışlardır. Gülümsemeyle asık surat arasındaki zıtlık, diyaloglardaki normal etkileşimi de önemli ölçüde etkiler. Dolayısıyla gülümseyen bir görünüm her zaman önemlidir.