Kategori: Bizim İçin Yazılanlar

Anasayfa » Bizim İçin Yazılanlar
2018 Porselen Diş Fiyatları
Yazı

2018 Porselen Diş Fiyatları

2018 Porselen Diş Fiyatları ; Diş problemleri yaşayanlar ve bu sebeple de düzgün bir şekilde gülümseyemeyenler için porselen diş fiyatlarıbir hayli önem arz etmektedir. Bu kapsamda baştan söylemek gerekir ki her bütçeye uygun fiyatlar bulabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle illere göre değişiklik arz eden bu fiyatlar diş hekiminin tecrübesine ve malzemelerin kalitesine göre de değişiklik arz etmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?
Yazı

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Zirkonyum diş kaplama bir seramik türü ile dişleri kaplanması ve ortaya son derece dayanıklı ve doğal dişlerin çıkarılması işlemidir. Bu işlemler sırasında ne gibi aşamalardan geçildiği ve neden bu kaplama türünün tercih edilmesi gerektiği gibi soruların cevaplarını da yazımızda bulabileceksiniz.

Diş Ağrısı Neden Olur?
Yazı

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş Ağrısı Neden Olur? Zaman zaman herkesi bir diş ağrısı yakalayabilir. Bu durumda ilk akla gelen soru “durduk yere bu diş neden ağrıyor” olur. Ancak durduk yere değildir. Her diş ağrısının bir sebebi vardır. Soğuk gıdalara hassasiyet, diş fırçalarken sızlama, dişteki zonklama ya da çenedeki ağrı hepsinin tıpta bir karşılığı vardır. Peki dişler neden ağrır, beraber bakalım....

Hollywood Gülüşü
Yazı

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü ;  Günümüzde en çok ilgi gören konulardan birisi de Hollywood yıldızlarının sahip olduğu dişler ve gülümsemedir. Tv ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ünlülerin gülüşüne sahip olmak isteyenler gün geçtikçe artıyor. İnsanlar hem sevdikleri ünlüye benzemek hem de daha etkileyici bir gülüşe sahip olmak için diş doktorlarına başvuruyor.

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi
Yazı

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi

Yirmilik Gömülü Diş Çekimi ; 17-25 yaş aralığında çıkan üçüncü azı dişleri olan yirmilik dişler, genellikle tam olarak çıkamamaktadır. Tem ve sağlam olarak çıkabilen dişler açısından sorun yoktur ve kullanılabilir. ancak damağı yararak çıkmayan, diğer dişlere baskı uygulayan, yamuk çıktığı için bir kısmı içeride kalan dişlerin çekilmesi gerekir. Bu dişlerin çekilmesi ise çene cerrahisi tarafından yapılmaktadır.

Diş Teli Fiyatları
Yazı

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları ; Daha estetik dişler, daha güzel gülüşler isteyenler için diş teli taktırmak bir ihtiyaçtır. Genellikle küçük yaşlarda tel taktırılması desteklense de her yaşta tel kullanılması mümkündür. bu sayede herkes daha güzel dişlere sahip olarak, öz güvenini daha da arttırmış olacak. Ancak diş teli taktırmak hem masraflı hem de zahmetli bir iş olduğundan çoğu kişi...

Diş Kaplama Çeşitleri
Yazı

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş Kaplama Çeşitleri ; Diş problemleri yaşayan kimseler için diş kaplama çeşitleri hakkında kısa ve öz bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu yazımız sayesinde sizler de hangi diş kaplama seçeneğini tercih etmeniz gerektiğine rahatlıkla karar verebileceksiniz. O halde buyurun bu çeşitleri beraberce inceleyelim.

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Yazı

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Yirmilik dişler yirmili yaşlarda çıkan azı dişleridir. Ancak süt azılara göre daha dayanıksız ve sorunlu dişlerdir. Bu yüzden pek fazla kullanamadan çekilmeleri gerekir.

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Yazı

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Yirmili yaşlarda çıkması nedeniyle yirmilik diş olarak adlandırılan arka dişler, görünürde diğer dişlerle aynı iken, yapısı itibariyle daha dayanıksız olan dişlerdir. Bu dişlerin çıkış süreci de çıktıktan sonra kullanılması da oldukça sorunludur. Çünkü bu dişler çıkarken diğer dişleri sıkıştırabilir, yamuk çıkabilir, hatta gömük kalabilir. Tüm bunlar ise diş ağrısı anlamına gelmektedir. Düzgün...

Ortodontinin Önemi ve Tedavi Sürecleri Nelerdir?
Yazı

Ortodontinin Önemi ve Tedavi Sürecleri Nelerdir?

Ortodontinin Önemi ve Tedavi Sürecleri Nelerdir? Ortodonti bilimsel açıdan dişlerin kemiksel yapıya uygun bir zeminde yerleşik olmasına çalışılması ve varsa sorunlu çarpık dişlerin düzeltilmesidir. Yeni tıbbi teknolojiler sayesinde ortodontide yaş sınırı da ortadan kalkmıştır. Elbette bunun için iyi bir ortodontiste başvurmak gerekir. Ortodondistler Diş Hekimliği Fakültesi sonrası 6 yıla varan bir uzmanlık eğitiminden geçer. Zira...

  • 1
  • 2