Bakırköy Ortodontist

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Bakırköy Ortodonti Kliniği Dent B&B

Bakırköy ortodontist klinikleri sizin yaşam standartlarınızı artırmak ve eski diş sağlığına kavuşmanızı sağlamak için alanında uzman doktorları ile hizmet vermektedir. Siz de kendinize en uygun kliniği seçerek tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

Bakırköy ortodonti kliniği ile sizde dişlerinizdeki çarpıkları ve eyiklikleri düzelttirebilirsiniz. Kliniğimiz Bakırköy merkez konumdadır ve toplu taşıma alanlarına yakındır.

Doktorlarımız sektörde 10 senelik tecrübeye sahip işinde uzmandırlar.

Ortodonti Nedir?

Beşiktaş Ortodontist

Ortodonti aslında Yunanca’dan gelmektedir. Ortho düzgün anlamına, odons ise diş anlamına gelmektedir. Ortodonti nedir sorusunun cevabına gelecek olursak kısaca çarpık ya da yamuk dişlerin düzeltilmesi ve çene kemiği ile dişlerin doğru bir şekilde yerleşmesi anlamına gelmektedir. Çene ve yüz bölgesinde ki bozuklukların teşhisi ve tedavisi ortodonti biliminin inceleme alanına girmektedir.

Yüz bölgesi vücudumuzun en önemli kısmı olduğu için bakımı oldukça önemlidir. İnsanlar diş sağlığını ve bakımını önemsiz gibi görse de durum öyle değildir. Diş hastalıklarını beraberinde pek çok hastalığı da getirebilir

Dişlerdeki Çarpıklıkların Nedenleri

Diş çarpıklığı, çoğu zaman kötü bir görüntüye sebep olmasının yanında insanların konuşmasını etkileyebilmektedir. Bu durumdan kurtulmak için ortodontik bir tedavi süreci geçirilmesi gerekir. Dişlerde görülen çarpıklığın nedenleri arasında aşağıdaki durumlar yer alabilir.

  • Bu nedenlerin en başında genetik unsurlar yer almaktadır. Çene boyutu ve dişlerin genişliği çene gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durum solunum yollarını etkilemektedir ve ilerleyen süreçte ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilir.
  • Dişlerde görülen çarpıklığın bir diğer nedeni süt dişlerinin zamanından önce çekilmesidir. Süt dişleri alttan gelecek olan kalıcı dişlerin yerini doldurarak çarpıklığı önlerler. Zamanından önce çekilen süt dişleri kalıcı dişlerin çıkma yönünü değiştirir ya da diş hiç çıkmayabilir.
  • Süt dişlerinde görüle çürükler çarpıklığın bir diğer sebebidir. Bu çürükler zamanında tedavi edilmezse çürüyen diş kadar boşluğa kayarak çarpıklaşır.

Diş Çarpıklığı Tedavisi

Diş çarpıklığı tedavisi, ortodonti alanının içerisinde yer almaktadır. Alanında uzman doktorların koyduğu teşhis ile uygulanacak tedavi yolu izlenir. Diş çarpıklığı tedavisinin en sık uygulanan ve en bilinen yolu diş teli takmaktır. Bu yöntem ilk başlarda çok acı verici ve hasta açısından zor olabilir. Geliştirilen son

Bakırköy ilçesi

Bakırköy İlçesi; kuzeyde E-5 Karayolu ile Güngören ve Bahçelievler ilçeleri, güneyde Marmara Denizi, doğuda Çırpıcı Deresi ile Zeytinburnu İlçesi, batıda ve kuzeybatıda ise Küçükçekmece ilçesi arasında yer almaktadır.

1989’a kadar sahip olduğu 275 km2’lik alanıyla İstanbul’un en büyük yüzölçümlü ilçelerinden olan ve o dönem batıda Çatalca, kuzeyde Eyüp ve Gaziosmanpaşa’yla komşu olan Bakırköy, 1989 ve 1992 yerel seçimleri ile önce Küçükçekmece daha sonra Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören ilçelerinin ayrılması ile hem nüfus hem de alan olarak küçülmüştür. Bu sınırlar içerisinde Bakırköy ilçesi 29,22 km² alana kuruludur. Toplam 15 mahalleden oluşmaktadır. Bununla beraberinde bölgeler olarak Bakırköy Merkez Bölge – Ataköy Bölgesi – Yeşilköy Bölgesi – Florya Bölgesinden oluşmaktadır.

Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, ilçemiz sınırlarında bulunmakta olup, Türkiye’deki istatistiklerine göre ise toplam yolcu trafiği bakımından birinci havalimanıdır. 2014 yılındaki trafik istatistiği iç hatlarda 18.754.002 dış hatlarda 38.200.788 Toplam olarak 56 milyon 954 bin 790 yolcuya hizmet verdiği görülmekte olup ilçemizde nufüsun kayıtlara yansımayan bir yoğunluğun oluştuğu görülmektedir.

Bakırköy ilçesinde bulunan dereler ve bunlara ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır:

1. Ayamama Deresi: Ayamama Deresi tüm güzergâhı yaklaşık 20 km’dir. Bakırköy İlçe sınırları içerisinde kalan Ayamama Deresinin yaklaşık uzunluğu 3500 metredir.

2. Siyavuşpaşa Deresi: Siyavuşpaşa Deresinin ilçemiz sınırları içerisinde uzunluğu 2400 metredir. Çırpıcı Deresi: Marmara Denizinden Zeytinburnu, Bakırköy, Bağcılar, Güngören, Esenler ve Bayrampaşa ilçelerinden geçen çırpıcı deresi güzergâhı kolları ile birlikte yaklaşık 21,5 km’dir. Bakırköy ilçesi sınırları içerisinde kalan Çırpıcı Deresi’nin 2 kolunun yaklaşık uzunluğu 2500 + 2900 = 5400 metredir. Böylece taşkına maruz derelerinin toplam uzunluğu 11.300 metredir.

TELEFONLAR

Tel: 0212 230 30 70
Whatsapp & GSM: 0537 969 71 98

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_width=”boxed” data_padding_left=”3″ data_padding_right=”3″ data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_bg_position=”top center” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_size=”cover” data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_padding_top=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_shortcode_id=”xglyk3a7ba”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_button shortcode_id=”7a6glpensj” button_link=”https://dentbb.com/iletisim-2/” button_target=”self” button_text_align=”center” button_style=”cmsmasters_but_shadow” button_font_family=”Open+Sans:300,300italic,400,400italic,600,600italic,700,700italic” button_font_weight=”bold” button_font_style=”normal” button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]HEMEN ÜCRETSİZ RANDEVÜ ALIN![/cmsmasters_button][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

BUY NOW